eGroclin – Your Good Energy

Słońce świeci za oknem, lekki wiatr na plecach jest na tyle ciepły, że nie zniechęca do wyjścia na zewnątrz… Czas wybrać się na rower! Tylko dokąd? Bywa, że mimo ochoty na to, by zrobić coś ciekawego i innego niż zwykle, pojawia się problem z realizacją swoich planów. Tymczasem kilka pomysłów na rowerowe wypady jest w zasięgu ręki… a także w zasięgu nóg, nawet dla osób, które nie mogą jeszcze pochwalić się świetną kondycją.

Zwiedzanie bliskich miejsc

Na wakacjach często stawiamy na zwiedzanie, a jak to jest na co dzień? Niemal każdy ma niedaleko takie miejsca – są interesujące i niezbyt odległe, ale nigdy nie zostały odwiedzone, bo… jeszcze będzie na to okazja. To może trwać latami! A najlepsza okazja nadarza się właśnie teraz. Fajnie, jeśli wyprawa ma jakiś cel, więc zwiedzanie interesujących miejsc w okolicy może być dobrym pomysłem na weekendowy wypad. Jednocześnie odległość kilku czy kilkunastu kilometrów sprawia, że taka wycieczka w całości potrwa zaledwie kilka godzin.

Rodzinny wypad

Podobno wycieczki rowerowe to rozrywka dla całej rodziny. Podobno, bo dla wielu osób brzmi to zbyt męcząco, żeby się o tym przekonać. Skoro zwykle z rowerem nam nie po drodze, jak przemóc się, żeby pedałować z dodatkowym obciążeniem? Przyczepka czy kilkanaście słodkich kilogramów w foteliku mogą dać się odczuć nieprzyzwyczajonym do wysiłku mięśniom. Na szczęście nawet osoba bez kondycji może wybrać się na taką wycieczkę – na tradycyjnym jednośladzie lub, łatwiej, wspierając się napędem elektrycznym. Wspólne wypady to doskonały pomysł na aktywność na świeżym powietrzu i budowanie kondycji małymi kroczkami.

Czas na piknik!

Kiedy za oknem robi się coraz cieplej, szukamy pomysłów na to, jak przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Często chcemy po prostu nacieszyć się spokojem i świeżym powietrzem. Szalone, rowerowe wyprawy nie do końca wpisują się w taki schemat spędzania wolnego czasu… ale piknik jak najbardziej! Żeby maksymalnie skorzystać ze słońca, warto zrezygnować z dojazdu autem na rzecz roweru. Nawet dość długa droga do wybranego lasu czy parku nie musi wiązać się z litrami wylanego potu, szczególnie, jeśli zdecydujemy się na rower elektryczny.

Rowerowe spotkania ze znajomymi

Spotkania ze znajomymi to jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Zamiast usiąść po raz kolejny przy kawie, można rozważyć też bardziej aktywne rozrywki. Żadni z was sportowcy? Nie szkodzi. Jazda w spokojnym tempie lub ze wspomaganiem elektrycznym nie będzie dużym wysiłkiem, a przy tym pozwoli spokojnie porozmawiać – tyle, że w ruchu. Głowa odpocznie, a ciało będzie wdzięczne za dodatkową porcję ruchu.

Rower elektryczny na co dzień

Może się zdarzyć, że dla osoby, która dawno nie jeździła na rowerze, nawet kilkukilometrowe przejażdżki wydają się niemal egzotycznym pomysłem na spędzanie czasu. Spokojnie, na rower można wsiadać nie tylko dla rozrywki.  Może trudno będzie jechać rowerem po duże zakupy spożywcze, ale korzystając z dwóch kółek spokojnie załatwisz parę spraw na mieście, np. zrobisz drobne zakupy czy odbierzesz paczkę. Nawet niewielka porcja ruchu jest lepsza niż żadna i, co ważne, od czegoś trzeba zacząć!