eGroclin – Your Good Energy

Każdy moment jest dobry, żeby zmienić na lepsze coś w swoim życiu. Wiosna nadaje się do tego wprost idealnie! Kiedy świat wokół budzi się do życia, znacznie łatwiej znaleźć w sobie energię i chęci do działania. Przesiadka na rower może być ciekawym początkiem zdrowszego, bardziej aktywnego stylu życia albo przynajmniej dobrym pomysłem na miłe spędzenie czasu. Dlaczego wiosną warto przesiąść się na rower?

Nie ma złej pogody

Pewnie każdy choć raz słyszał, że na aktywność na świeżym powietrzu nie ma złej pogody – są tylko złe ubrania. Nie da się jednak ukryć, że wiatr, deszcz czy choćby niska temperatura za oknem często dość skutecznie zniechęcają do wyjścia z domu. Wiosną pogoda przestaje być wymówką. Jazda na rowerze w ciepły dzień staje się prawdziwą przyjemnością!

Forma nie tylko na lato

Choć do lata jeszcze daleko, wraz z pierwszymi powiewami wiosny często pojawia się myśl o tym, że już niewiele czasu zostało do wyjścia na plażę. Bywa jednak, że choć pogoda jest wiosenna, figura nadal pozostaje zimowa. Wprowadzenie dodatkowej aktywności, na przykład jazdy na rowerze, może być dobrym sprzymierzeńcem w walce z nadprogramowymi kilogramami. Choć lepiej sprawdza się raczej robienie formy na lata niż na lato, każda motywacja jest dobra, by zacząć.

Aktywność w planie dnia

Jednym z wielu powodów ograniczenia codziennej aktywności bywa brak czasu. Wstawać wcześniej, żeby się poruszać? Ćwiczyć wieczorami, kiedy po całym dniu pracy w głowie jest już tylko myśl o odpoczynku? W natłoku codziennych spraw często dość trudno znaleźć na to czas. Tymczasem jazdę na rowerze można spokojnie wpasować w plan dnia, wykorzystując jednoślad jako środek transportu do pracy. Osobom, które dotychczas nie jeździły, a do pracy mają więcej niż kilka kilometrów może się to wydawać niewykonalne. Dystans nie musi być przeszkodą, jeśli wybór padnie na rower elektryczny, który ułatwi jazdę w przypadku spadku sił.

Przyjemniejsza alternatywa

Wiosna to dobry moment, żeby nabrać kondycji – czy to jeżdżąc na rowerze elektrycznym, czy tradycyjnym. Łatwo będzie to docenić latem, kiedy jazda zbiorowym transportem w upalny dzień stanie się niezbyt przyjemnym doświadczeniem, a pogoda będzie zachęcać do dalszych wycieczek. Zaczynając dbać o kondycję już dziś można sprawić, że korzystanie z uroków lata (i ograniczanie jego mankamentów) będzie znacznie łatwiejsze.

Jazda na rowerze może być sportem dla każdego, a na wiosnę cieszy najbardziej! Wystarczy rozsądnie podejść do tematu i dopasować aktywność do swoich możliwości, by czerpać z niej mnóstwo radości i korzyści.