eGroclin – Your Good Energy

Jazda na rowerze może być świetną rozrywką i wygodnym sposobem transportu. Żeby móc w pełni się nią cieszyć, warto jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo. W lesie czy w mieście, w drodze do pracy czy podczas weekendowej przejażdżki – kask naprawdę ma znaczenie!

Nie da się ukryć, że jazda na rowerze ciągle zyskuje na popularności. Rosnąca liczba rowerzystów niesamowicie cieszy! Sprawia też jednak, że na drogach i ścieżkach rowerowych robi się coraz bardziej ruchliwie. To oznacza, że trzeba poruszać się z jeszcze większą ostrożnością i tym bardziej warto pomyśleć o dobrze dobranym kasku, który zabezpiecza głowę przed urazem w razie upadku.

NIE TYLKO DLA SPORTOWCÓW

Bywa, że kask kojarzony jest z ekstremalną jazdą, a weekendowi rowerzyści czy amatorzy poruszający się po mieście uznają go za zbędny gadżet. Błąd! Kolizje i wypadki zdarzają się wszędzie. Co więcej, wystarczy niefortunne uderzenie w krawężnik czy w kamień, by nawet upadek przy niewielkiej prędkości skutkował niebezpiecznymi obrażeniami głowy. Nie chodzi o to, by ciągle trząść się przed skutkami niespodziewanych zdarzeń, ale by w prosty sposób zabezpieczyć się przed ich nieprzyjemnymi konsekwencjami.

BEZPIECZNIE ZNACZY Z GŁOWĄ

Kask nie jest cudownym amuletem, dzięki któremu można zapomnieć o podstawowych środkach ostrożności. W połączeniu ze stosowaniem się do podstawowych zasad ruchu drogowego, pozwala jednak poczuć się bezpieczniej. Nic nie chroni na drodze tak dobrze, jak czujność i zdrowy rozsądek. Choć polskie prawo nie wymaga od rowerzystów jazdy w kasku, ani na tradycyjnych jednośladach, ani na rowerach elektrycznych, dla własnego dobra warto pamiętać o tym elemencie wyposażenia.

PAMIĘTAJ, LEPIEJ W KASKU!

Ogólnopolska akcja społeczna „Lepiej w kasku” organizowana jest od 2018 roku. Dotarła dotychczas aż do 12,5 mln odbiorców, m.in. dzięki wsparciu licznych celebrytów oraz marek, dla których bezpieczeństwo na drodze ma znaczenie. Dziś grono tych marek powiększyło się o Groclin, bo zdaniem producenta jazda na rowerze elektrycznym ma być nie tylko wygodna, ale też bezpieczna.

Uważasz, że podczas jazdy na rowerze lub innych aktywności warto włożyć kask? Ty też możesz przyłączyć się do akcji, dodając do zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych #lepiejwkasku