eGroclin – Your Good Energy

Nigdzie nie ma rowerów! To właśnie można było usłyszeć w całej Polsce, kiedy po ogłoszeniu pandemii koronawirusa znacznie wzrosło zainteresowanie jednośladami jako środkiem transportu. Producenci, nieprzygotowani na przerwanie łańcucha dostaw, opróżnili swoje magazyny, nie mogąc podołać ciągle rosnącemu popytowi. Choć w sklepach zrobiło się pusto, na ulicach aż zaroiło się od rowerzystów. Dziś sytuacja na rynku rowerowym jest nieco spokojniejsza, ale rowery wciąż cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Czy ten trend ma szansę się utrzymać?

Rower zamiast tłumu

Kiedy zachowanie dystansu społecznego stało się koniecznością, wielu użytkowników transportu publicznego postanowiło przesiąść się na rowery. Wiele osób zdecydowało się dzięki temu na zmianę, którą wcześniej odwlekali. Skoro pogoda była sprzyjająca, a jazda transportem publicznym ryzykowna, dlaczego nie spróbować?

Potencjalni rowerzyści musieli zmierzyć się jednak z pewnymi ograniczeniami. Pokonywanie kilkukilometrowej drogi do pracy nie jest dużym wyzwaniem, nawet bez wcześniejszego przygotowania. Jednak w przypadku osób, które codziennie pokonują dystans kilkudziesięciu kilometrów, ta odległość mogła okazać się barierą nie do przejścia. Tutaj właśnie doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się rowery elektryczne, które gwarantują codzienną dawkę ruchu, ale też służą wspomaganiem, kiedy wysiłek staje się nie do pokonania.

 

Jest nas dużo, a będzie jeszcze więcej

To nie jest tak, że Polacy przesiadają się na rowery tylko ze względu na pandemię. Rosnący trend zainteresowania aktywnością i zdrowym stylem życia jest obecny w społeczeństwie już od dawna, a w obliczu sytuacji na świecie po prostu przyśpieszył i przybrał na sile. Jeśli dodać do tego wzrastającą świadomość ekologiczną i potrzebę dbania o środowisko, w 2021 rowery mają szansę zyskać jeszcze większą popularność. E-rowery w relatywnie niskich cenach także mają ogromną szansę się do tego przyczynić!