eGroclin – Your Good Energy

W

idzisz napis „Groclin” i masz wrażenie, że skądś znasz tę nazwę? To możliwe! Marka Groclin znana jest inwestorom giełdowym z produkcji poszyć do foteli dla przemysłu motoryzacyjnego. Piłkarscy kibice mogą kojarzyć ją z klubem z Grodziska Wielkopolskiego, który dawniej odnosił sukcesy w Ekstraklasie. Dziś markę Groclin można spotkać na jednym ze stoisk w galerii Posnania – i to w zupełnie nowej odsłonie.

Start-up z Poznania, Futureo, działając pod szyldem Groclin, rozpoczął produkcję rowerów elektrycznych. Dziś można bliżej zapoznać się z ich ofertą w pierwszym w Polsce showroomie rowerowym, znajdującym się w galerii Posnania.

Jednym z najważniejszych wyróżników jednośladów Groclin na rynku e-rowerów ma być ich cena. Celem producenta jest zdobycie popularności  w jak najszerszej grupie docelowej, a aby to osiągnąć, zdecydował się na produkcję jednośladów w segmencie ekonomicznym. Dzięki temu korzystanie z rowerów elektrycznych ma szansę stać się bardziej powszechne.

Rowery Groclin mają wpłynąć też na postrzeganie e-rowerów, które dziś kojarzone są z drogim, profesjonalnym sprzętem lub idealnym rozwiązaniem dla seniorów, którym kondycja nie zawsze pozwala na rowerowe wycieczki. Dzięki nietuzinkowej palecie kolorów i dużemu zasięgowi baterii rowery elektryczne Groclin będą interesujące także dla młodych i aktywnych ludzi. Docelowo dużym atutem marki ma być też szeroka gama usług serwisowych.

Henry Ford stworzył samochód dla każdego. My stworzyliśmy rower elektryczny dla każdego. 

Michał Seidel (CEO)

Z pasji do rowerów

Futureo działa w rowerowym świecie już od pewnego czasu. Odpowiada za powstanie portalu multibike.pl, gdzie obecnie można znaleźć ok. 10 000 pozycji asortymentowych. Można znaleźć tam także sporo usług dodatkowych, związanych z dopasowaniem i personalizacją sprzętu, mapami dla rowerzystów czy bazą niezbędnej wiedzy. Twórcy strony prowadzą też ogólnopolską akcję społeczną „Lepiej w kasku”, promującą bezpieczeństwo na drodze. Już wcześniej zainteresowali się tematem e-rowerów, czego skutkiem była produkcja ładowarek do hulajnóg i rowerów elektrycznych, stawianych przy galeriach handlowych. 

Moda, która nie przeminie

Sporo mówi się o tym, że za sprawą pandemii Polacy zaczęli chętniej przesiadać się na rowery. Czy to powinno budzić obawy, że rowerowa moda przeminie wraz z uspokojeniem się sytuacji na świecie? Niekoniecznie.  Zdrowy tryb życia i ekologia to trendy, które cały czas są na topie, a jazda na rowerze, także elektrycznym, świetnie się w nie wpisuje.